Wyszukiwarka

Wyszukiwarka

Piknik czytelniczy 2018

https://czytamy.org/sprawozdanie/2018/7601/Szkola-Podstawowa-nr-4

 

Po raz drugi nasza szkoła uczestniczyła w akcji Jak nie czytam, jak czytam – najpopularniejszej akcji czytelniczej w Polsce, organizowanej przez redakcję miesięcznika Biblioteka w Szkole.

Ze względu na zajęcia rehabilitacyjne uczniów akcja mogła odbyć się wyłącznie w godzinach popołudniowych. Akcję rozpoczęliśmy apelem, na którym nauczyciel bibliotekarz przypomniał cele akcji, a potem przydzielił uczniów klas IV-VI SP i II-III gim. do trzech drużyn konkursowych, których zadaniem było rozwiązanie dwóch krzyżówek związanych z czytelnictwem i biblioteką szkolną oraz ułożenie hasła promującego czytelnictwo. Rywalizacja była bardzo zażarta, uczniowie z ogromnym zaangażowaniem przystąpili do wykonywania zadań. Zwyciężyła drużyna różowa z hasłem: Gdy ci smutno, gdy ci źle, weź do ręki książkę i zaczytaj się! Zwycięzcy otrzymali dyplomy, nagrody w postaci długopisów, magnesów z myślą Janusza Korczaka - patrona szkoły: Nie ma dzieci, są ludzie oraz Konwencji o Prawach Dziecka w mini-formacie. Wszyscy uczniowie zostali poczęstowani cukierkami i batonikami.

Po krótkiej przerwie uczniowie zostali poproszeni o przyniesienie ze swoich sal szpitalnych książki, którą aktualnie czytają. Była również okazja wypożyczenia wybranej książki z biblioteki szkolnej. Następnie udaliśmy się na boisko przyszpitalne, gdzie każdy oddawał się lekturze swojej książki w warunkach, jakie mu najbardziej odpowiadały. Pogoda była piękna, słońce dawało się we znaki, ale podopieczni, mrużąc oczy, a niektórzy zasłaniając się książkami, dzielnie pozowali do wspólnego zdjęcia - symbolu akcji w naszej szkole. Nauczyciel bibliotekarz przechadzał się wśród zaczytanych i wykonywał zdjęcia, dokumentujące nasz piknik czytelniczy.

Po powrocie do budynku szkoły uczniowie obejrzeli ekranizację powieści Markusa Zusaka pt.: ,,Złodziejka książek". Cała akcja spotkała się z ogromnym zainteresowaniem ze strony uczniów, wyraźnie przyczyniła się do zainteresowania ofertą biblioteki szkolnej, co nauczyciel bibliotekarz zaobserwował w kolejnych dniach nauki szkolnej.

Galeria

Powiększ zdjęcie
Powiększ zdjęcie
Powiększ zdjęcie
Powiększ zdjęcie
Powiększ zdjęcie
Powiększ zdjęcie
Kwiecień
pnwtśrczptsond
Pokaż wydarzenia w dniu 1 kwietnia234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930

Czwartek, 2019-04-25

Imieniny: Jarosława, Marka
  • Trzebnica
  • 12.6°C
  • bezchmurnie
  • Wiatr: 4.6m/s ESE
  • Ciśnienie: 1010 hPa
  • Wilgotność: 87%
  • Wschód słońca: 05:36
  • Zachód słońca: 20:02
  • Źródło: OpenWeatherMap
Zaloguj się

sp4-szpital-trzebnica.pl

sp4.szpital.trzebnica@wp.pl

zs.szpital.trzebnica@onet.pl